Háromdimenziós technológiájú nyomtatási és vizualizációs központjában új képzéseket indít a PTE

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) Műszaki és Informatikai Karán nemrég alakították ki a 3D nyomtatási és vizualizációs technológiákat alkalmazó interdiszciplináris kutatási, oktatási és fejlesztési központot. A közeljövőben mindenki számára nyitott képzéseket indítanak itt- jelentette be a PTE.

2017-ben a PTE és konzorciumi partnere, a Debreceni Egyetem a Széchenyi 2020 program keretében megjelent GINOP-2.3.2-15-2016-00022, „3D nyomtatási és vizualizációs technológiákat alkalmazó interdiszciplináris kutatási, oktatási és fejlesztési központ kialakítása a Pécsi Tudományegyetemen” elnevezésű pályázaton 1,85 milliárd vissza nem térítendő támogatást nyert. Az európai uniós projekt részeként a PTE Műszaki és Informatikai Karán hozták létre a "3D Nyomtatási és Vizualizációs Központot".
 
A tanfolyamon résztvevők megismerkedhetnek a 3D nyomtatás alapjaival
 
Nemcsak gyártástechnológiával foglalkoznak a központ szakemberei, hanem modern képalkotási megoldásokkal, egészségügyi és műszaki tervezéssel, fejlesztéssel is. Szorosan kapcsolódik a munkájuk a gyakorlati orvosképzéshez, orvosi képalkotáshoz, valamint a protézisek és gyógyászati segédeszközök gyakorlati fejlesztéséhez.
 
Egy nyári és őszi kurzuson keresztül igyekeznek majd a háromdimenziós technológiát megismertetni az érdeklődőkkel.
 
A résztvevők a kezdő szintről indulva egy ingyenes és nyílt forráskódú szoftver segítségével sajátíthatják el a 3D-modellezés alapjait, majd később megismerkedhetnek a hobbiszintű 3D-szkenneléssel, valamint szkennelt modelljeiken keresztül a 3D nyomtatás alapjait is megtanulhatják.
 
A tervek szerint általános iskolás kortól lehet jelentkezni a tanfolyamra, de akár családok is részt vehetnek a képzésen, sőt hasznos tudáshoz juthatnak az aktív 3D-hobbisták is.
 
BG
Forrás: MTI, UniDeb
A képek illusztrációk