A közép-európai hallgatók részére online nyári egyetemet indított a PTE

A Pécsi Tudományegyetemen megkezdődött a közép-európai hallgatók számára meghirdetett Európai Unió aktuális kihívásairól és lehetőségeiről szóló online nyári egyetem.

Hatodik alkalommal rendezik meg a Pécs Summer School program idei első nyári egyetemi programját a Közép-európai Felsőoktatási Csereprogram (Central European Exchange Program for University Studies - CEEPUS) támogatásával.
 
Online nyári egyetemen vesznek részt a hallgatók nemzetközi szinten
 
Az online kurzuson 12 ország 18 egyeteméről összesen 40 hallgató vesz részt. A csereprogramban cseh, szlovák, lengyel, horvát, szerb, szlovén, ukrán partnerintézményei mellett albán, osztrák, koszovói, moldovai és kanadai egyetemek hallgatói is részt vesznek.
 
A kurzus 10 napja során megvizsgálják, hogyan tudja az Európai Unió megőrizni szerepét és versenyképességét a globális kihívások mellett.
 
A képzés előadói között politikatudomány, a közgazdaság-tudomány és a kultúratudomány képviselői szerepelnek. Az előadásokat minden alkalommal megbeszélések követik.
 
A képzés részeként a hallgatók megfogalmazhatják saját elvárásaikat, elképzeléseiket az Európai Unióval kapcsolatban, kidolgozhatnak megoldási javaslatokat a felvázolt politikai, társadalmi és gazdasági nehézségekre, lehetőségekre.
 
A hallgatók szabadidős programokon is részt vehetnek, ezáltal virtuálisan nézhetnek várost, valamint kvíz- és folkesteken szerepelhetnek.
 
A 2016-ban elindított Pécs Summer School program fő célja, hogy a nyári trimeszter alatt nemzetközi programokat kínáljanak a partneregyetemek és a PTE hallgatói számára.
 
Az elmúlt 5 év során 30 nyári egyetemet szervezett a PTE, melyen 350 napon át 4 kontinens 70 országából 800 hallgató vett részt. A PTE a nyári egyetemek terén "piacvezetővé vált a hazai állami felsőoktatási intézmények között".
 
A koronavírus helyzet miatt a Pécs Summer School program keretében öt kurzust tartanak meg idén online formában.
 
BG
Forrás: MTI
A képek illusztrációk