Megalakult a pécsi közgyűlés

Megalakult Pécs város közgyűlése, az alakuló ülésen letette hivatali esküjét Péterffy Attila, a több ellenzéki párt által támogatott Mindenki Pécsért Egyesület jelöltjeként megválasztott polgármester, átvették mandátumukat és szintén esküt tettek az önkormányzati képviselők.

Péterffy Attila beszédében hangsúlyozta: választói sok magyar város polgáraihoz hasonlóan a változásra, a szabadságra szavaztak. Többségük világossá tette kívánságát, hogy "a fülledt, dohos politikai légkört végre élhető és pozitív hangulat váltsa fel, és ideje leporolni az országnak azt a patinás ékszerét, amit Pécsnek hívnak" - fogalmazott. Kiemelte: ugyanazzal a hittel fogja szolgálni a várost, ugyanazzal a bátorsággal harcol Pécsért, amellyel választói győzelemre segítették a józan észt, a szabad akaratot. Beszédében kiapadhatatlan erőt, szívós harcot, lankadatlan szolgálatot, egyenességet, becsületességet, átláthatóságot és a közbeszédben nívót ígért. Az út nem lesz sem rövid, sem egyszerű - tette hozzá -, de miközben "együtt végigmegyünk rajta, közösen formáljuk újjá a várost, s létrehozhatunk valamit, amire a város egykori nagyjai is büszkék lennének" - zárta beszédét.

 

Megalakult a pécsi közgyűlés

 

Első döntésével a közgyűlés utasította a százszázalékos önkormányzati tulajdonban álló gazdasági társaságok vezetőit, hogy a naptári évenként 250 óra, kollektív szerződés esetén 300 óra rendkívüli munkaidőt ne lépjék túl, valamint 12 hónapnál hosszabb munkaidőkeretet ne alkalmazzanak munkavállalóik körében. A közgyűlésen Péterffy Attila javaslatára titkos szavazással, egyhangú döntéssel a képviselők közül Bognár Szilviát (Mindenki Pécsért Egyesület), a testületen kívülről pedig Ruzsa Csabát főállású alpolgármesterévé választották. A polgármester utóbbit bízta meg azzal, hogy általános helyettese legyen. Péterffy Attila bejelentette: a Fidesz-KDNP-ÖPE kompenzációs listáról a testületbe kerülő korábbi alpolgármester, Decsi István lemondott mandátumáról, helyette Bognár László lett a közgyűlés tagja.