Rácsodálkoztak a régió értékeire

Dél-Dunántúl adott otthont szeptember 28-30. között a "WaterTour" elnevezésű nemzetközi vízi-turisztikai projekt harmadik nemzetközi találkozójának.
A háromnapos rendezvény alkalmából a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség meghívására a projekt négy további partnerrégióját képviselő német, ír, portugál és finn turisztikai szakemberek érkeztek régiónkba, hogy testközelből ismerhessék meg a drávai vízi-turizmust.


Az Európai Unió Interreg IIIC alapja által finanszírozott projekt találkozójának első napján a szakemberek rövid előadások keretében mutatták be Pécsett saját hazájuk vízi-turisztikai jellemzőit és akadályait. Ezt követően a partnerek megvitatták ez egymás országairól hazájukban kialakult képet, aminek segítségével meghatározták a résztvevő régiók arculatépítési stratégiáinak első lépéseit.
A második nap teljes egészében a Dráva térségére koncentrált. A Duna-Dráva Nemzeti Park drávaszentesi bemutatótermében a vendégek ízelítőt kaptak a térség növény- és állatvilágának jellegzetességeiből, majd ezt követően Vízvárnál személyesen is megvizsgálhatták a folyó és a part vízi-turisztikai adottságait. A gyakorlati bemutatás egyik legfontosabb elemeként a delegáció Barcs és Drávatamási között hajótúrán vett részt, rövid megállóval egy tanösvényt rejtő szigeten, ahol információs táblák tanulmányozásával ismerhették meg a terület szigorúan védett növény-és állatfajait. A tanulmányút során a magyar partnerek több helyi nevezetességet, illetve szolgáltatót is bemutattak a vendégeknek, így a Drávaiványiban található festett-kazettás református templomot, a mattyi Lantos Lovas-tanyát, valamint a Siklósi várat, templomot és dzsámit. A tanulmányutat villányi pincelátogatás és borkóstolás zárta.
A külföldi szakemberek a találkozó zárónapján arról számoltak be, hogy Magyarország délnyugati része számukra ezelőtt turisztikai szempontból teljesen ismeretlen volt. Látogatásuk előtt el sem tudták képzelni, hogy ilyen gazdag élővilág és értékes kulturális, valamint építészeti értékek találhatók a régióban. Ennek a potenciálnak a kiaknázásához azonban a térségben működő szolgáltatók és intézmények jóval erősebb összefogására van szükség.

A WaterTour projekt következő találkozója 2006. június 13-16. között lesz a finnországi Lahtiban, ahol a partnerek egy konferencia és több megbeszélés keretén belül közösen dolgozzák majd ki a saját régiójuk turisztikai fejlesztését szolgáló leghatékonyabb marketing-technikákat (közös vízi-turisztikai honlap, kiadványok, WAP-rendszer).

További információ:
Borkovits Balázs projekt menedzser
Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht.
tel.: 72 / 513-734
e-mail: bbalazs@ddrft.hu


MCOnet